Eklenti Başlığı

Eklenti Başlığı

Embed

Mehmet Ali Birand Öldü

Türk medyasının acı kaybı

17 Ocak 2013 20:56 NTV Spor

Türk basını büyük ustalarından Mehmet Ali Birand'ı kaybetti. Galatasaray, Sarı-Kırmızılı kulübün üyesi olan Birand için başsağlığı mesajı yayınladı. Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri ile futbol ve basketbol federasyonları da mesaj yayınladılar.

Televizyon haberciliği ve gazeteciliğin duayen ismi  Mehmet Ali Birand'ın hayatını kaybetmesi spor camiasında da yankı buldu.

Galatasaray kulübü üyesi olan Birand'ın vefatı nedeniyle Sarı-Kırmızılı kulüp bir başsağlığı mesajı yayımladı. Yapılan açıklamada, Galatasaray Kulübü ve Galatasaray Sportif A.Ş. Denetim Komitesi Üyesi olan Mehmet Ali Birand'ın hayatını kaybetmesinden duyulan üzüntüyle dile getirilirken, "Türk basın tarihinde unutulmaz yerini yaşarken alan Mehmet Ali Birand, pek çok gazetede ve televizyon kanalında uzun yıllar çalışmış, büyük beğeni toplayan Galatasaray'ın 100. yıl belgeselleri ve 32. Gün gibi birçok başarılı işe imza atmıştı" denildi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal da Kanal D Haber'e yaptığı açıklamada ilkokuldan beri tanıdığı ve ailece arkadaşı olduğu ve Birand'ın kaybından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Aysal, "Mehmet Ali'yi kaybetmeyi kabullenemiyorum. Hepimiz için beklenmedik bir kayıp oldu" dedi.

Galatasaray'ın dışında, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri ile futbol ve basketbol federasyonları da resmi internet sitelerinden, televizyon haberciliği ve gazeteciliğin duayen ismi Mehmet Ali Birand'ın hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajları yayınladı.

Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
-->
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !